Transportní balení

Dřevěné obaly

AFC Servis DC a.s. se může pochlubit 26 letou praxí v produkci dřevěných přepravních obalů. Vzhledem k tomu, že jejich použití je v současné době velice rozšířené, a význam a použití dřevěných obalů má vzrůstající tendenci, jsme schopni nabídnout širokou škálu obalů, různých velikostí a tvarů. Dokážeme konstrukčně navrhnout jakýkoliv samonosný obal pro přepravu vašeho výrobku tak, aby nedocházelo k jeho poškození při přepravě. Stačí, když nám dodáte výkresovou dokumentaci a technickou zprávu k obalu v plném rozsahu zadání.
Jsme si vědomi, že velice důležitým faktorem při výrobě obalu je jeho následné použití v dopravě, proto vždy přihlížíme k tomu, jaký druh dopravy bude pro přepravu výrobku použit: železniční, silniční, letecká, námořní a vnitrozemská lodní přeprava. Na základě toho pak obaly vyrábíme dle předepsaných norem pro danou dopravu a smluvních dohod.

Vyrábíme Palety, podlážky, přířezy, bedny, atypické obaly, nadrozměrné obaly, řezivo, prkna, fošny, hranoly, plaňky, rýgle, střešní latě, paletové přířezy, transportní bedny a obaly, obaly s ISPM 15. Na Vaše přání provedeme zabalení Vašich výrobků do Vámi dodaných nebo námi vyrobených obalů kdekoliv ČR.

Jsme držiteli:

 • certifikace dle ČSN ISO 9001: 2009,14001:2005,OHSAS 18001:2008
 • certifikace systému řízení výroby Dle ČSN EN 14081-1:2005
 • certifikace fytokaranténní úprava obalového materiálu IPPC - ISPM 15

 

Bariérové obaly

Potřebujete zabalit výrobky tak, aby balení vyhovovalo požadavkům pro exportní a zámořskou přepravu? Využijte našich služeb. Výrobky zabalíme do bariérové fólie Quadruplex. Tato fólie je speciálně vyvinuta tak, aby zabránila korozním procesům, obsahuje Al mezivrstvu (4 vrstvá, splňující americkou normu MIL-PRF-131 a německou normu TL 8135-0003-1). Dále používáme množství vysoušedel a antikorozní papír BRANOROST (s vypařovacími VCI inhibitory). Výrobky jsou poté uloženy do dřevěných či překližkových beden, individuálně připravených a tepelně ošetřených, tak se zabrání případnému poškození během transportu. Tento technologický postup považujeme za velice spolehlivý a účinný v boji s podmínkami vnějšího prostředí. Takto zabalené výrobky nepodlehnou korozi a nebudou ani mechanicky poškozeny.

VCI FÓLIE = DOKONALÁ OCHRANA PROTI KOROZI

Výrobky jsou baleny do speciální fólie o síle 300 mikronů. Fólie je teplem smrštitelná, a je vhodná pro balení výrobků, které jsou vystaveny vlhku a vodě. Navíc do ní lze balit výrobky nadměrných velikostí.

VCI fólie je všestranně využitelná, vodotěsná a svařitelná. Její výhodou je, že je použitelná pro balení na automatických strojích, i k výrobě vaků. Je charakteristická namodralou, transparentní barvou, neobsahuje dusitany, a vyznačuje se VCI antikorozní ochranou.

Fólie vytváří ochrannou atmosféru na kovovém povrchu tak, že odvádí do atmosféry obalu aktivní účinné látky. Vytvoření dostatečné ochranné atmosféry může trvat až 20 hodin, záleží na objemu obalu. Obecně platí, že vzdálenost fólie od kovu by měla být cca 10 cm. Opět je hlavním faktorem objem obalu.

Jak proces balení funguje? Fólii je nutné krátkodobě zahřát, poté se zkopíruje tvar baleného předmětu, když se fólie ochladí, vytvoří fixující obal, který chrání výrobek.

ROZSAH OCHRANY

Ocel, lité železo na kontakt, pozinkovaná ocel, nikl, aluminium, chróm, zinek, měď a její slitiny jsou před korozí chráněny spolehlivě. Doporučujeme zkoušku u kadmia a slitin hořčíku.

POUŽITÍ

VCI-fólie BRANOfol M3 má všestranné použití, důležité je zabránit vniknutí do zabaleného zboží, a balení by mělo tvořit uzavřený prosto.

Základní pravidla, která je nutné dodržovat pro zajištění bezpečné VCI ochrany:

 • Výrobky určené k balení nesmí přijít do kontaktu s materiály osahující kyseliny a se dřevem
 • Do balení nikdy nepřidávejte výrobky, které zvyšují relativní vlhkost (např. dřevo)
 • Na povrchu výrobku nesmí být agresivní látky (čistící prostředky atd.)
 • Povrch baleného výrobku musí být dokonale suchý (je nutné vyvarovat se i potu z rukou, proto se při balení musí používat rukavice)
 • Ochrana proti korozi může být narušena i kyselinami nebo zásadami, je vhodné provést zkoušku snášenlivosti

BRANOfol M3 je možné zpracovat svařováním, a to tepelným impulsivníma nebo švovým, do síly fólie 100 mikronů. Zvýšená pozornost musí být věnována silně naolejovaným výrobkům, strana fólie s potiskem nesmí směřovat dovnitř, aby se potisk v kontaktu s olejem nerozmazal.

KVALITA FOLIÍ

 • BRANOfol M3.06, tloušťka: 60 μm
 • BRANOfol M3.10, tloušťka: 100 μm
 • BRANOfol M3.15, tloušťka: 150 μm
 • BRANOfol M3.20, tloušťka: 200 μm
 • BRANOfol M3.30, tloušťka: 300 μm 

Extra silné: - průraznost je o 100 % větší jak u normální fólie.

 • BRANOfol M3.10 XS, tloušťka: 100 μm

FORMY DODÁNÍ

Plochá fólie, archy, sáčky, návleky, hadice, polohadice a hadice s postranními záhyby.

SKLADOVÁNÍ

Fólii vždy skladujte v chladném a suchém místě, chráněném proti slunečnímu záření. V originálním balení je maximální skladovatelnost max. 12 měsíců.

BEZPEČNOST PRÁCE

BRANOfol M3. není nebezpečným přípravkem ve smyslu Vyhlášky o nebezpečných látkách. Bližší informace lze zjistit v Listu s bezpečnostními údaji. 

V segmentu bariérových obalů spolupracujeme se společností BRANOPAC CZ s.r.o.
 

 

↑ Nahoru

Máte dotaz? Ozveme se vám!

Kontaktní formulář

 • AFC Slideshow

  Jsme společnost
  s dlouholetou tradicí
  a bohatými zkušenostmi z mnoha oborů.

  Naším zákazníkům nabízíme široké spektrum služeb. Využijte naší komplexní nabídku.

 • AFC Slideshow

  Využijte služeb naší vlastní Agentury práce. Podívejte se na nabídku volných pozic.

  Provozujeme vlastní agenturu práce. Pomůžeme Vám v době dovolených, při zvýšené potřebě pracovníků, doporučíme kandidáty na nové pracovní pozice.

 • AFC Slideshow

  Zpracováním dřeva se zabýváme již od roku 1991, jsme vždy krok dopředu před konkurencí.

  Dle přání zákazníka a požadavků výroby vyrábíme hranoly, podlážky, přířezy. Specializujeme se i na obalovou techniku.

 • AFC Slideshow

  Podívejte se na širokou nabídku truhlářských
  a tesařských prací
  té nejvyšší kvality.

  Na základě požadavků a přání zákazníka vyrábíme kvalitní dřevěné výrobky jako jsou dveře, dřevěná schodiště, skříně, komody, regály, podlahy, kancelářský nábytek a další.

 • AFC Slideshow

  Naše společnost disponuje samostatným stavebním střediskem s širokou nabídkou prací.

  Pomůžeme Vám s interiérem i exteriérem Vašeho domova. Postavíme nový dům, opravíme starší. Provádíme pozemní i dopravní stavby.

 • AFC Slideshow

  Poskytujeme zámečnické práce nejvyšší úrovně.

  Zámečnické práce tvoří doplňkovou službu. Vyrábíme ocelové konstrukce, ke kterým zajišťujeme i montáž. Provádíme opravy a ostření pilových kotoučů.

 • AFC Slideshow

  Nabízíme bezbariérové balení výrobků pro exportní a zámořskou dopravu.

  Balíme do speciální, teplem smrštitelné, bariérové, antikorozní fólie. Používáme speciální metody a technologii bránící poškození zboží.

Profesionalita - Vysoká úroveň kvalifikovanosti a zkušenosti našich pracovníků
Certifikováno - Dodáváme výrobky vysoké kvality odpovídající požadovaným normám
Stabilita - Naše společnost působí na trhu jíž od roku 1991
Kontakty